Достапни линкови

logo-print

Хрватска ги отвора последните поглавја од преговорите со ЕУ


Хрватскиот министер за надворешни работи и европски интеграции Гордан Јандроковиќ денеска во Брисел ќе ја предводи државната делегација на Меѓувладината конференција за пристапување на Хрватска во ЕУ. Се очекува Хрватска да ги отвори преостанатите три поглавја за кои се преговара и да ги затвори дополнителните две. Со тоа земјата ќе ги отвори сите 33 поглавја за кои се преговара, а има и 20 привремено затворени.
XS
SM
MD
LG