Достапни линкови

logo-print

Парагвај преку пенали до четвртфинале


Репрезентацијата на Парагвај се пласираше во четвртфиналето, откако ја совлада репрезантацијата на Јапонија на Светското првенство во Јужна Африка. Двата тима во регуларниот дел од натпреварот и во продолженијата играа без голови, по што следеа пенали, на кој репрезентацијата на Парагвај се покажа како поуспешна.
XS
SM
MD
LG