Достапни линкови

logo-print

Противниците на Иран на Мундијалот го добија тоа што го заслужуваат


Прераното елиминирање на Англија, Франција и на САД од Мундијалот е праведно поради нивното лошо однесување кон Иран, изјави денеска шефот на иранската дипломатија, Манучер Мотаки. Тој изјавил дека Англија, Франција и САД „го добиле тоа што го заслужиле“ бидејќи ги поддржале новите санкции на Обединетите нации кон Иран. Иранската фудбалска репрезентација настапуваше на Мундијал во Германија пред четири години, но заврши на последното место од својата група.
XS
SM
MD
LG