Достапни линкови

logo-print

Обама не сакал да коментира за руските шпиони


Американскиот претседател Барак Обама одбил да го коментира апсењето на 10 луѓе за кои постои сомневање дека се тајни агенти кои работеле за Русија. Тие се обвинети дека се инфилтрирале во политичките кругови во САД како обични американски граѓани но деке работеле за интересите на Русија. Од Белата куќа прашањата за ова тема ги препратиле до министерството за правда.

XS
SM
MD
LG