Достапни линкови

logo-print

Во Јужна Кореја легализирана кастрацијата на престапниците


Парламентот во Јужна Кореја ја легализираше хемиската кастрација како казна за оние за кои ќе се утврди дека сексуално злоупотребувале деца. Законот треба да биде потпишан и од претседателот за да стапи на сила. Со него ќе се кастрираат возрасните луѓе кои сексуално злоупотребувале деца помали од 16 години.

XS
SM
MD
LG