Достапни линкови

logo-print

Предлог за отказ за полицаецот вмешан во инцидентот со снимателот на ЕРА


Внатрешната контрола на МВР ќе поднесе предлог за отказ на полицискиот службеник вмешан во инцидентот со снимателот на ТВ Ера. Комисијата оценила дека службеникот непотрено се впуштил во вербална расправија со снимателот, а тоа е спротивно на неговата должност. Инцидентот се случи вчера меѓу лице од обезбедувањето на премиерот Никола Груевски и снимателот од телевизијата ЕРА пред почетокот на средбата на лидерите на партиите од коалицијата „За подобра Македонија“.

XS
SM
MD
LG