Достапни линкови

logo-print

Протести во Прага против статуа на Мајкл Џексон


Илјадници Чеси протестираа денеска против планот за се постави статуа на Мајкл Џексон во Прага за да се одбележи 52-от роденден на починатата ѕвезда. Градските власти го одобрија проектот со кој на 29 август ќе се постави статуа на Џексон ќе се постави во градскиот парк. На протестите имаше околу 2.000 луѓе.
XS
SM
MD
LG