Достапни линкови

logo-print

Десетмина уапсени во САД поради илегално работење за Русија


Во САД се уапсени десет лица поради сомневање дека на територијата на САД илегално работеле за руската влада. Сите се обвинети дека работеле како агенти на странска влада, поради што им се заканува максимална казна од пет години затвор, доколку бидат осудени.
XS
SM
MD
LG