Достапни линкови

logo-print

Британија го ограничи бројот на имигранти


Од Владата на Велика Британија соопштуваат дека од денеска ќе го ограничат бројот на доселеници кои не се од земјите членки на ЕУ. Бројот на доселеници ќе се врати на ниво од пред 20 години, и ќе биде неколу десетини илјади луѓе, а не неколку стотини, сопштуваат од министерството за внатрешни работи. Секоја година ќе се одредува бројот на странци на кои ќе им биде дозволен престој во Британија.

XS
SM
MD
LG