Достапни линкови

logo-print

Предметите на антикорупциска тешко завршуваат со судски епилог


Предметите кои ги отвора Државната комисија за спречување на корупцијата тешко се процесуираат, а уште потешко се реализираат и добиваат конечен судски епилог,изјавил претседателот на државната Антикорупциска комисија Илми Сељами. Тој порачал во борбата против корупцијата да се вклучат сите фактори во државата. Сељами изјавил дека политичката воља за борба против корупцијата треба да се покаже и на дело , а не само декларативно. Тој ги поздравил акциите на МВР , но изјавил дека не треба се да останува на помпезни акции, туку борбата да биде постојана.
XS
SM
MD
LG