Достапни линкови

logo-print

Турција бомбардира цели во Ирак


Турски воени авиони бомбардирале скривалишта на курдски работници во северен Ирак, како дел од акцијата на турската армија против бунтовниците. Портпаролот на Курдската работничка партија и локалните власти потврдиле дека имало воздушни напади , но не јавуваат за евентуални штети. Турската армија започна со напади над бунтовниците во курдскиот регион во Ирак, по неколкуте напади врз турски војници, при што загинаа 12 војници.
XS
SM
MD
LG