Достапни линкови

logo-print

Германија со критики до Украина


Германија денеска упати предупредување до Украина, откако украинските власти задржаа еден германски аналитичар на аеродромот во Киев за критики упатени за претседателот Виктор Јанукович. Портпаролот на Германскита влада изјави дека Берлин е иритиран од тоа што дирекотрот на една тинк-тенк организација бил задржан десет часа на аеродоромот и му се заканиле со депортација. Укринската страна инцидентот го опишала како недоразбирање.

XS
SM
MD
LG