Достапни линкови

logo-print

Вандалски напад врз камп на ОН за деца во Газа


Обединетите Нации соопштија дека на кампот за децата на палестинските бегалци во Газа му била причинета штета од маскирани милитанти. Кампот за време на нападот било празен. Никој не ја превзеде одговорноста за нападот, кој е втор овој месец, но исламски милитанти ги обвинија ОН дека ги корумпираат палестинските деца со тоа што ги учат на игри, спорт и човекови права.
XS
SM
MD
LG