Достапни линкови

logo-print

Запленети 21 милион долари од обложувалници во Хонг Конг


Полицијата во Хонг Конг денеска соопшти дека разбила голем организиран синџир на нелегални обложувалници за фудбалски натпревари, при што запленила 21 милион долари. 4 лица биле уапсени во акцијата што била изведена на неколку часа пред натпреварот меѓу Германија и Англија, кој, од почетокот на Светското Првенство, бил најголема атракција за обложување досега. Обложувањето е многу популарно во Хонг Конг, но е забрането, освен на официјалната обложувалница за трки на коњи и за фудбал. Но, илегалните обложувалници се на големо посетувани бидејки нудат добивки без даноци, како и многу опции за обложување.
XS
SM
MD
LG