Достапни линкови

logo-print

Над 60 проценти од гласачите гласале во Киргистан


Повеќе од 61 процент од гласачите во Киргистан излегоа на денешниот референдум за уставни промени, што го прави референдумот успешен и покрај неодамнешните етнички насилства ,соопштуваат киргистанските привремени власти. Привремената лидерка Роза Отумбаева изјавила дека денешното гласање било победа на патот кон вистинска влада. Прелиминарните резултати се очекуваат во понеделник
XS
SM
MD
LG