Достапни линкови

logo-print

НАТО продолжува со акциите во Авганистан


Портпаролот на НАТО во Авганистан изјавил дека нема да се одложуваат воените операции во таа земја поради смената на командантот на меѓународните сили и поради зголемениот број на загинати војници. Портпаролот Јозеф Блок изјавил дека ќе продолжат со операциите во очекување на командантот Дејвид Петреус.
XS
SM
MD
LG