Достапни линкови

logo-print

Во автобуска несреќа во Кина 11 загинати


Автобус полн со патници излетал од планински пат во северозападна Кина и паднал во провалија, при што загинале 11 луѓе, а 31 се повредени, јавуваат кинеските медиуми. Автобусот бил предвиден за 19 патници ,а во него се наоѓале 42. Меѓу повредените 13 се во критична состојба. По несреќата веднаш биле сменети локалните власти задолжени за сообраќај.
XS
SM
MD
LG