Достапни линкови

logo-print

Убиен лидер на милитантите во Дагестан


Руските безбедносни сили соопштуваат дека го убиле лидерот на милитантите во Дагестан. Руските новински агенции јавуваат дека руските официјални лица соопштиле дека безбедносните сили во специјална операција го убиле Џамалудин Џаватов. Тој бил на чело на милитантна група одговорна за неколку напади во тој регион и се наоѓаше на листата на најбарани милитанти
XS
SM
MD
LG