Достапни линкови

logo-print

Лидерите од регионот на средба во Призрен


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе учествува на регионалната лидерска средба во Призрен, заедно со шефовите на држави на Косово, Црна Гора и Албанија, Фатмир Сејдиу, Филип Вујановиќ и Бамир Топи. Главни теми на кои ќе рзговараат претседателите се билатералните односи, економската соработка и евроинтеграциските перспективи. На средбата во Призрен не присуствува српскиот претседател Борис Тадиќ. Иванов утре ќе се сретне со претставници на Македонско-горанската заедница.

XS
SM
MD
LG