Достапни линкови

logo-print

Убиени двајца милитанти во Пакистан


Силите на Соединетите држави нападнале засолништа на милитантите во северозападниот племенски појас на Пакистан, јавува агенцијата Франс прес. Француската агенција цитира безбедносни претставници кои изјавиле дека во нападот загинале двајца милитанти. Нападот бил насочен кон една куќа во областа Мир Али западно од главниот град на Северен Вазиристан.
XS
SM
MD
LG