Достапни линкови

logo-print

Десет луѓе загинале во пожар во ноќен клуб во Индонезија


Најмалку десет луѓе загинале во пожар вo еден ноќен клуб во вториот по големина град во Индонезија, Сурабаја. Во пожарот загинале и мајка и бебе кое се родило за време на несреќата. Во ноќниот клуб имало илјадници луѓе кои гледале натпревар од Светското првенство кога избувнал пожарот.

XS
SM
MD
LG