Достапни линкови

logo-print

САД ќе градат тренинг камп во Таџикистан


Соединетите Држави соопштија дека планираат да изградат камп за обука на војниците во Таџикистан. Американскиот амбасадор во Душанбе, Кен Грос, изјави денеска дека кампот ќе чини околу 10 милиони долари, ќе го раководи таџикистанската национална гарда, а американскиот персонал само ќе помага во обуката.
XS
SM
MD
LG