Достапни линкови

logo-print

Австралија нема да се повлекува од Авганистан


Премиерката на Австралија Џулија Гилард, во нејзиниот прв телефонски разговор со американскиот претседател Барак Обама, го известила дека австралиската политика кон Авганистан нема да се менува. Постоеа шпекулации дека новата премиерка Гилард ќе донесе одлука за повлекување на австралијските војници од Авганистан.
XS
SM
MD
LG