Достапни линкови

logo-print

Медведев се среќава со Обама


Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска пристигнал во Вашингтон на разговори со американскиот колега Барак Обама. Ова ќе им биде седма средба од почетокот на мандатот на Обама. Трговијата и инвестициите се очекува да бидат главните теми за кои ќе разговараат. Двајцата претседатели за викендот ќе отпатуваат во Канада на самитот на Г8 и Г20.

XS
SM
MD
LG