Достапни линкови

logo-print

40 прекршочни пријави за функционери кои не доставиле изјави за интереси


Државната антикорупциска комисија денеска поднела 40 прекршочни пријави за функционери кои не доставиле изјава за интереси. На списокот на Антикорупциска се 1 пратеник, 26 судии и 13 градоначалници . Казната за неподнесување изјава за интереси е од 1000 до 3000 евра.
XS
SM
MD
LG