Достапни линкови

logo-print

Кина открила терористичка база


Кина соопшти дека открила терористичка келија во западниот регион Ксинџанг, каде што во минатата година имаше етнички насилства при што загинаа 200 луѓе. Министерството за јавна безбедност соопшти дека биле уапсени 10-тина луѓе и пронајдено поголемо количество експлозив.
XS
SM
MD
LG