Достапни линкови

logo-print

70 илјади бегалци се вратиле во КиргистанОфицијални претставници на Киргистан соопштија дека околу 70 илјади бегалци, кои ги напуштија своите домови поради етничките насилства, се вратиле во земјата. Се проценува дека околу 100 илјади етнички узбеци побегнаа од Киргистан во соседен Узбекистан.
XS
SM
MD
LG