Достапни линкови

logo-print

Канада уапси осомничен за планирање терористички напад


Канадските власти обвинија маж за поседување на експлозив чија намена според владините информции била да се постави на престојниот самит на Г-20 во Отарино.Мажот е уапсен во својот дом во Торино, на 60 километри одалеченост од местото каде ќе се одржи Самитот.Канадската полиција во последниов период го зголеми нивото на безбедност во земјата пред престојниот Самит.
XS
SM
MD
LG