Достапни линкови

logo-print

Европскиот Парламент апелира за решавање на кризата во Албанија


Комисијата за надворешна политика на Европскиот Парламент усвои Резолуција за интегративниот процес на Албанија. Со документот се апелира за транспарентно надминување на политичката криза во земјата.Албанскиот премиер Сали Бариша го поздрави усвојувањето на Резолуцијата и ја протолкува како „знак за конечно укинување на визите за алабанските граѓани“ пренесува новиската агенција МИА.

XS
SM
MD
LG