Достапни линкови

logo-print

Еврокомесарот Филе повика Турција да ги забрза реформите


Еврокомесарот за проширување Штефан Филе ја повика Турција да го забрза процесот на реформи, поврзан со нејзината кандидатура за присоединување кон Европската унија, пренесоа агенциите. Веруваме дека Турција треба да ја зголеми неопходната поддршка за процесот на преговори и треба да преземе сериозни чекори за изаоѓање решение за кипарското прашање, изјавил Филе.

XS
SM
MD
LG