Достапни линкови

logo-print

Средба на Груевски и на Панандреу во Истанбул


Премиерите на Македонија и на Грција денеска имале кратка средба на маргините на Самитот на Процесот на соработка на земјите од Југоисточна Европа во Истанбул. Тие ги повториле ставовите да се најде решение за името. Груевски и Папандреу се сретна на 17 овој месец во Брисел, но средбата не донесе напредок во решавањето на билатералниот спор за името.
XS
SM
MD
LG