Достапни линкови

logo-print

Црна Гора следен претседавач со Процесот на соработка на ЈИЕ


Црна Гора денеска на состанокот на Процесот за соработка на Југоисточна Европа, ќе го преземе претседавањето од Турција со таа регионална институција. Претседателот на Црна Гора, Филип Вујановиќ на обраќањето во Истанбул изјавил дека претседавањето ќе го посвети на промовирање на демократските вредности, усвојувањето на европските стандарди, како и унапредување на добрососедските односи,и на стабилност и безбедност во регионот.
XS
SM
MD
LG