Достапни линкови

logo-print

Седница на француската влада за фудбалските проблеми


Францускиот претседател Никола Саркози за денеска закажа владина седница, посветена на катастрофалниот настап на француската репрезентација на Светското фудбалско првенство во Јужна Африка. Премиерот Филон, министрите за спорт и за млади ќе поднесат извештај за состојбата во француската фудбалска репрезентација. За утре е предвидено Саркози да има средба и со фудбалерот Тери Анри.
XS
SM
MD
LG