Достапни линкови

logo-print

Јозеф Даул бара ЕУ да одреди датум за Македонија


Европската Унија да определи датум за почеток на преговори за членство на „поранешната југословенска република Македонија“ побарал претседателот на Европската народна партија во Европскиот парламент, Јозеф Даул по посетата на Скопје. Даул изјавил дека не смее да се чека повеќе и дека се надева дека белгиското Претседателство ќе го слушне неговиот повик .
XS
SM
MD
LG