Достапни линкови

logo-print

Самит на Процесот за соработка во ЈИЕ


Денеска во Истанбул ќе биде одржан Самит на шефови на држави или влади на земјите од Процесот за соработка во југоисточна Европа. На собирот учествува и македонска делегација предводена од премиерот Никола Груевски. На маргините од Самитот се очекува тој да има повеќе билатерални средби, се вели во соопштението од владата.
XS
SM
MD
LG