Достапни линкови

logo-print

Британскиот министер за Европа во посета на Косово


Британскиот министер за Европа Дејвид Лидингтон денеска ја започнува дводневната посета на Косово, во чии рамки ќе се сретне со највисоките претставници на властите во Приштина. Лидингтон претходно престојуваше во Македонија, каде што имаше средби со премиерот Никола Груевски и со вицепремиерот за европски прашања Васко Наумовски.
XS
SM
MD
LG