Достапни линкови

logo-print

Во Јамајка уапсен „кралот на дрогата“ Коук


Полицијата на Јамајка соопшти дека го уапсила „кралот на дрогата“ Кристофер Коук во предградие на главниот град Кингстон. САД бараа негова екстрадиција, а неодамна најмалку 73 лица загинаа во насилствата што избија во сиромашните делови на Кингстон при обидите на полицијата да го уапси Коук.
XS
SM
MD
LG