Достапни линкови

logo-print

САД бараат одговори од Мек Кристал


Командантот на американските сили во Авганистан добил наредба да се врати дома и да ги образложи изјавите дадени во едно списание со кои ја критикув официјалната политика на администрацијата на Обама, јавуваат странските медиуми. Генерал Стенли Мек Кристал во написот саркастично се пошегувал со заменик претседателот Џо Бајден кој е познат како скептик за стратегијата на Мек Кристал за војната во Авганистан. А имало коментари и за американскиот амбасадор во Авганистан Карл Еикенбери и американскиот претставник за Авганистан и Пакистан, Ричард Холбрук.
XS
SM
MD
LG