Достапни линкови

logo-print

Осуда на планот за уривање палестински куќи во Ерусалим


Министерот за одбрана на Израел Ехуд Барак денеска оцени дека одобрението на градската управа на Ерусалим за уривање на 22 палестински куќи поради модернизација на градот, е надвор од умот. Барак, кој е во посета на Соединетите Држави, изјави дека таквата одлука е неразумна и без чувство за времето.
XS
SM
MD
LG