Достапни линкови

logo-print

Штрајк на железницата во Грција


Железничкиот сообраќај од и кон Грција во деновите 22, 23 и 24 јуни ќе одвива само до Гевгелија, поради штрајк на работниците во железницата во Грција, соопштуваат Македонски железници. Во тие денови за патниците кои патуваат од Гевгелија за Солун ќе биде обезбеден автобуски превоз.
XS
SM
MD
LG