Достапни линкови

logo-print

Медведев од утре во посета на САД


Претседателот на Русија Дмитри Медведев од утре ќе престојува во прва официјална посета на Соединетите држави на покана од неговиот американски колега Барак Обама. Медведев и Обама ќе разговараат за влезот на Русија во Светската трговска организација , за прашања за меѓународната безбедност и економија, соопштуваат од Москава. Двајцата претседатели ќе потпишат и повеќе договори за економска соработка.
XS
SM
MD
LG