Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан загинаа четворица НАТО војници


НАТО соопшти дека четворица војници на меѓународните сили загинале откако нивниот хеликоптер се урнал денеска во јужниот дел на Авганистан. Алијансата не даде подетални информации за несреќата, освен дека немало индикации оти хеликоптерот бил соборен од милитантите. Агенциите јавуваат дека тројца од загинатите биле австралијци.
XS
SM
MD
LG