Достапни линкови

logo-print

Иран забрани влез за двајца ОН инспектори


Иранските власти соопштиле дека нема да им дозволи на двајца инспектори на Обединетите нации да влезат во земјата за да извршат контрола на иранската нуклеарна програма. Иранските власти се сомневаат дека нивните извештаи би биле реални. Советот за безбедност на Обединетите нации на 9 јуни воведе построги санкции против Иран.
XS
SM
MD
LG