Достапни линкови

logo-print

Белата куќа со критики до шефот на Бритиш Петролеум


Администрацијата на Обама повторно го критикуваше директорот на Бритиш Петролеум кој се повеќе се соочува со притисок поради начинот на кој се справува со истекувањето на нафтата во Мексиканскиот залив. Белата куќа вчера го нападна директотрот Тони Хејворд која наместо да се справува со катастрофата си зел слободен ден да го помине на својата јахта во Велика Британија. Според Белата куќа тоа бил само уште еден гаф од низата на Хејворд. Портпаролот на Бритиш Петролеум пак го бранел Хејворд. Шефот на Бритиш Петролеум земал одмор затоа што 2 месеци не се видел со својата фамилија. .
XS
SM
MD
LG