Достапни линкови

logo-print

Над 80 демонстранти уапсени во Азербејџан


Повеќе од 80 активисти од азербејџанската опозициската партија Народен фронт биле уапсени денеска на митинг во Баку, Азербејџан. Активистите протестирале поради ограничувањата на Владата за слобода на здружувањето, во која е вклучено и забрана на било какви протести во централниот дел на главниот град.
XS
SM
MD
LG