Достапни линкови

logo-print

Напад на службата за разузнавање во Јемен, 11 мртви


Најмалку 11 луѓе загинале деенска во нападот на седиштето на јеменската разузнавачка служба во Аден, на југот на Јемен, соопштуваат властите во таа земја. Меѓу загинатите најмалку шестмина се припадници на службата за безбедност. Нападот го спровеле група вооружени мажи за кој се претпоставува дека се дел од Ал Каеда. Во текот на нападот биле ослободени затвореници од разузнавачката служба, каде обично се држат осомничените членови на Ал Каеда.

XS
SM
MD
LG