Достапни линкови

logo-print

Брамерц бара засилени напори на Србија во апсењето на Младиќ


Главниот обвинител на Хашкиот трибунал за воени злосторства Серж Брамерц денеска пред Советот за безбедност на Обединетите нации изјави дека е неопходно Србија да ги засили напорите за апсење на Ратко Младиќ и на Горан Хаџиќ. Брамерц во редовниот извештај за Трибуналот пред Советот за безбедност и со оценка дека Србија во изминативе шест месеци продолжила да соработува со Обвинителството.
XS
SM
MD
LG