Достапни линкови

logo-print

Во Нагорно Карабах убиен азербејаџански војник


Еден азербејџански војник бил убиен во престрелка со ерменските сили во близина на регионот Нагорно Карабах, соопшти азербејџанското министерство за одбрана. Ерменските сили ја презедоа контролата врз Карабах од Азербејџан во почетокот на минатата деценија во војната во која загинаа над 30 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG