Достапни линкови

logo-print

ММФ со доверба за шпанската економија


Шефот на Меѓународниот монетарен фонд Доминик Штраус Кан денеска во Мадрид изрази доверба во шпанската економија откако владата донесе строги реформски мерки. Според него, реформите ќе ја водат Шпанија во економски раст во наредниве две децении.
XS
SM
MD
LG