Достапни линкови

logo-print

Американскиот помошник државен секретар во Киргистан


Највисокиот американски претставник за Централна Азија, помошник државниот секретар Роберт Блејк пристигнува во Киргистан за да им пружи помош на илјадниците раселени лица поради етничките насилства на југот на земјата. Високиот комесаријат за бегалци на Обединетите нации сопшти дека околу 400 илјади жители останале без своите домови од двете страни на границата на Киргистан со Узбекистан.
XS
SM
MD
LG